ניתן לקבור צינור נירוסטה

ניתן לקבר צינור נירוסטה כצינור קבור. העמידות בפני קורוזיה של צינור נירוסטה טובה מאוד בסביבה אטמוספרית, אך קל מאוד להכניס קורוזיה באדמה, במיוחד בקרקע עם תכולת יון כלוריד גבוהה. לכן, כאשר משמש צינור נירוסטה כצינור קבור, יש לטפל בו באנטי קורוזיה.


הנחת הצינור הקבורה היא אחת מרבות שיטות ההטלה לאספקת מים וצינור ניקוז. הצינור הקבור מוסתר ובטוח, אינו תופס קרקע מעובדת, אינו משפיע על התנועה, אינו תופס מקום. כשנקברים מתחת לקו ההקפאה, ניתן למנוע את ההקפאה של המדיום בצנרת, ועלות ההתקנה נמוכה יחסית. לכן, כאשר סביבת הצינור החיצונית מאפשרת, בדרך כלל מאומץ הצינור הקבור.


קיימות שלוש דרישות להטמנה קבורה: אנטי קורוזיה, שיפוע גובה וקומפקטיות. ההטמנה הקבורה של צינור אספקת המים והניקוז צריכה להתחשב במלואם במאפייני הצינורות שלה ובחסרונות של קורוזיה קבורה ברורה. החסרונות העיקריים בהנחת צנרת קבורה הם: לא קל למצוא דליפת צנרת, לא קל לבצע שיפוץ, ובארות בדיקה נדרשות בעת התקנת שסתומים ומכשירים. קל להיפגע מהצינור הקבור מהיישוב הגיאולוגי הלא אחיד, וגם מאוד לא נוח לתחזק לאחר סיום הצנרת או שהבעיות לא קלות למצוא.


על פי דרישות הרישומים, צינור הפלדה יצופה בצבע גובה זפת אפוקסי פחם ובד סיבי זכוכית, ויצופה בצבע גימור להגנת קורוזיה.

תהליך בניית קיר חיצוני: הסרת חלודה בצינור → יישום פריימר → מעיל גמר ראשון → מעיל גמר שני → גלישת בד זכוכית → מעיל גמר → מעיל גמר

תהליך בניית קיר פנימי: הסרת חלודה בצינור → יישום פריימר → מעיל גמר ראשון → מעיל גמר שני → מעיל גמר שלישי


ניתן לקבור צינורות נירוסטה, אך יש לנקוט באמצעים נגד קורוזיה. שיטת האנטי קורוזיה זהה לזו של צינור מגולוון או צינור פלדה חלק. בדרך כלל משתמשים בשלושה שמן ושני בד, 3PE, שרף אפוקסי ושיטות אחרות נגד קורוזיה.