האם נירוסטה צינור חלודה

נירוסטה נשענת על סרט תחמוצת כרום עשירה, דקה ויציבה מאוד (סרט מגן) הנוצר על פני השטח שלה בכדי למנוע מאטומי החמצן לחלחל ולהתחמצן ברציפות, בכדי להשיג יכולת של עמידות בפני קורוזיה. ברגע שיש סיבה מסוימת, סרט המגן נשבר כל הזמן, אטומי החמצן באוויר או הנוזל יחדרו ברציפות או אטומי הברזל במתכת ייפרדו ברציפות ויוצרים תחמוצת ברזל רופפת, והמשטח של צינור נירוסטה יהיה חלוד ללא הפסקה.


הקורוזיה והחלודה הנפוצים של צינור נירוסטה הם כדלקמן:

1. באוויר הלח, מי העיבוי בין האבק לצינור הנירוסטה יוצרים סוללת מיקרו, אשר מובילה לתגובה האלקטרוכימית, וסרט המגן נשבר, הנקרא קורוזיה אלקטרוכימית.

2. פני השטח של צינור נירוסטה דבקים במיץ של חומר אורגני (כמו מלון, ירק, מרק אטריות, ליחה וכו '), היוצר חומצה אורגנית בתנאי מים וחמצן, וקורוזיה של חומצה אורגנית למשטח מתכת יתרחש זמן רב.

3. משטח צינור הנירוסטה נדבק בחומרים חומצה, אלקלי ומלח (כגון מים אלקלי ומי סיד המתיזים על קיר הקישוט) וגורמים לקורוזיה מקומית.

4. באוויר המזוהם (כמו באטמוספרה המכילה מספר רב של סולפידים, תחמוצות פחמן ותחמוצות חנקן), כאשר נתקלים במים מרובעים נוצרים חומצה גופרתית, חומצה חנקתית, נוזל חומצה אצטית וכו ', הגורמים לקורוזיה כימית.


תנאים אלה באים לידי ביטוי בקורוזיה וטחב על פני צינור נירוסטה. הסיבה העיקרית למצבים אלה היא שצינור הנירוסטה אינו מתוחזק ומנקה היטב בזמנים רגילים, וכתוצאה מכך נפילות סיגים, צבע או ציפוי פני השטח נופלים, וכתוצאה מכך חלודה בצינור נירוסטה. בנוסף, סביבת השימוש בצינור נירוסטה מהווה גם גורם מרכזי המוביל לחלודה. לדוגמה, באזורי חוף ואזורים עם איכות מים ירודה, אם זה נמצא בסביבות אלה במשך זמן רב, הנירוסטה תייצר כתמי טחב, אשר יובילו לחלודה בצינור נירוסטה.


במהלך השימוש בצינור נירוסטה, יש לשים לב להגנה, לתחזוקה ולניקוי קבוע ולנסות לא לחבר בוץ, צבע, מלט, צבע וחומרים אחרים על פני השטח של צינור נירוסטה. אם יש מים כתם על פני השטח של צינור נירוסטה במשך זמן רב, הוא צריך לנקות בזמן, אחרת זה יחליד, המשפיע על יעילות השימוש וחיי השירות של צינור נירוסטה.