כיצד לחתוך צינור נירוסטה

ישנן דרכים רבות לחתוך צינור נירוסטה, הנפוצות ביותר הן: חיתוך מטחנות, חיתוך מסור עגול, חיתוך אוטומטי, חיתוך לייזר וכן הלאה.


אז, מהי שיטת החיתוך הטובה ביותר לצינור נירוסטה?

עבור צינור נירוסטה עם דרישות חיתוך נמוכות ויתרונות כלכליים, הוא נחתך בדרך כלל עם מטחנה משותפת. החיסרון בשיטה זו הוא שהבור גדול. אין חיתוך בחיתוך מסור עגול, אך בהשוואה למכונת חיתוך אוטומטית, הוא עולה הרבה כוח אדם, כך שהמחיר גבוה יחסית, כך שהוא מתאים לחיתוך כמה צינורות נירוסטה ארוכים. אפקט החיתוך של מכונת חיתוך אוטומטית דומה לזה של חיתוך לייזר, והעלות יחסית חסכונית. בעיקרון הוא אינו זקוק לכוח אדם, אך הגודל ארוך מדי ותמסורת המכונה מעכבת זמן, ולכן היא מתאימה לחיתוך בגודל קצר. הדרך הטובה ביותר לחתוך ללא בור היא חיתוך לייזר, אך עלות חיתוך הלייזר גבוהה מאוד, בדרך כלל לא משתמשים בה. לכן, יש לבחור את שיטת החיתוך הספציפית בהתאם לדרישות הכוללות של צינור הנירוסטה, כגון הקוטר החיצוני, עובי, אורך החיתוך וכמותו וכן אפקט החיתוך.


אמצעי זהירות לחיתוך:

1. צינור הנירוסטה יונח בצורה אופקית וכיוון הקוטר יהיה מקביל לחותך, כלומר החותך יהיה אנכי לכיוון האורך של הצינור בכדי להבטיח שקוטר צינור הנירוסטה יהיה אופקי .

2. הקצבה תהיה שמורה, במיוחד לחיתוך מכני. אם לקצה החיתוך רוחב מסוים, אורך הצינור יכול להספיק רק אם שמורה מספיק קצבאות, וניתן לכוונן את פתח צינור הנירוסטה.

במהלך חיתוך מכני, יש לבצע שימון ידני ברציפות להסרת פסולת המתכת בקצה החיתוך, כדי לא להשפיע על אפקט החיתוך.