כיצד ללטש צינור נירוסטה

ליטוש מתייחס לשיטת העיבוד שבשימוש בפעולה מכנית, כימית או אלקטרוכימית להפחתת חספוס פני השטח של צינור הנירוסטה, בכדי להשיג משטח בהיר ושטוח. זה להשתמש בכלי ליטוש וחלקיקים מחוספסים או מדיות ליטוש אחרות כדי לשנות את פני השטח של צינור הנירוסטה.


ליטוש צינורות נירוסטה מחולק לשני חלקים: ליטוש פני השטח הפנימי והברקת פני השטח החיצונית. ליטוש צינורות הנירוסטה לרוב הוא ליטוש מכני, אם הדיוק דורש שימוש גבוה יותר באלקטרופוליש.


ליטוש מכני: מוט הליטוש מורחב אל תוך הצינור בכדי להניע את אלף האימפלר או גלגל החגורה השוחק מתוצרת עצמית לסיבוב במהירות גבוהה, והליטוש מתבצע יחד עם סיבוב צינור הפלדה עצמו. מוט הברקה נע לאט קדימה תוך כדי סיבוב. ליטוש מכני הוא הסרת שכבת מתכת דקה מאוד על משטח הטחינה של הדגימה על ידי טחינה וגלגול של אבקת הברקה הקטנה מאוד. אם אתה חושב שהליטוש המכני אינו מספיק בהיר, תוכל למרוח רסק ליטוש כראוי כדי להגדיל את הבהירות.


אלקטרופוליש: כאשר צינורות הנירוסטה המלוטשים הם האנודה והמתכת הבלתי מסיסה כקתודה, שני הקטבים שקועים בתא האלקטרוליטי בו זמנית, ופירוק האנודה הסלקטיבית נוצר על ידי זרם ישר. פני השטח של צינור הנירוסטה מפולסים בהדרגה, כדי להשיג את האפקט של הגדלת בהירות פני השטח של צינור הנירוסטה.


לאחר הליטוש, מכיוון ששכבת התחמוצת על פני השטח פגומה, עדיף להפעיל מחדש את המשטח בתמיסה חומצית, אחרת צינור נירוסטה קל להחלדה.


ליטוש אינו יכול לשפר את הדיוק הממדי או הגיאומטרי של צינור הנירוסטה, אך לצורך השגת משטח חלק או מבריק ספקולרי, לעיתים הוא משמש גם למיגור ברק (הכחדה). גלגל הליטוש משמש בדרך כלל ככלי ליטוש.


גלגל הליטוש עשוי בדרך כלל מבד רב שכבתי, לבד או עור, ושני הצדדים שלו מהודקים בלוחות עגולים מתכתיים. שפתו מצופה בחומר ליטוש המעורבב באופן אחיד על ידי מיקרו אבקת שוחקים ושומנים.


במהלך הליטוש, גלגל הליטוש המסתובב במהירות גבוהה (המהירות ההיקפית הוא יותר מ -20 מ '/ שניות) לוחץ על צינור הנירוסטה, כך שהשחיקה מייצרת חיתוך מתגלגל ומיקרו על משטח הצינור הנירוסטה, בכדי להשיג מבריק משטח עיבוד שבבי, וחספוס פני השטח יכול בדרך כלל להגיע ל Ra0.63 ~ 0.01 מיקרומטר.