פסיבציה של צינור נירוסטה

עמידות בפני קורוזיה הינה הביצוע העיקרי של אזור נירוסטה וצינור נירוסטה שונה מציוני פלדה אחרים וצינורות פלדה רגילים. עמידות בפני קורוזיה של נירוסטה תלויה בהרכב הכימי שלה, במצב השטח ובתנאי הסביבה. בתנאי יישום ספציפיים, כלומר לאחר קביעת ציוני הפלדה ותנאי הסביבה, הנחת היסוד להבטיח את עמידות הקורוזיה היא ליצור סרט פסיבציה אחיד וצפוף על משטח נקי וחלק, והנזק המקומי של סרט הפסיבציה הוא השורש. גורם לקורוזיה מקומית.


מאפייני היווצרות של סרט פסיבציה: סרט הפסיביזציה שנוצר על פני נירוסטה בטמפרטורת החדר אינו סרט תחמוצת "אמת", המבנה הפיזי והכימי שלו לא אושר עד כה, והוא ידוע בכינויו תחמוצת מורכבת. או סרט תחמוצת מימן. סרט הפסיבציה נוצר באופן ספונטני על פני נירוסטה טהורה באטמוספרה או בסביבה אחרת המכילה חמצן ובעל מאפייני ריפוי עצמי. טמפרטורת החדר, הטיהור והסביבה האירובית הם שלושה מושגים או אלמנטים חשובים להיווצרות סרטים פסיביים. צינורות נירוסטה וכל מוצרי נירוסטה מועברים תוך שימת דגש רב על טיהור או טיפול בפסיבציה, על מנת לגרום למשטחים שלהם ליצור סרט טיהור, על מנת להבטיח את עמידותם בפני קורוזיה.


עיכול ופגיעה בסרט הפסיבציה: המשטח הבוטה של צינור הנירוסטה הוא למעשה סרט פסיבציה דק במיוחד בעובי של 1-3 ננומטר בלבד, והזיהום והנזק המקומיים שלו הם הגורם הבסיסי של קורוזיה מפלדת אל חלד.


הגנה על סרט פסיבציה: במהלך הייצור, האחסון, ההובלה והשימוש בצינורות נירוסטה, במיוחד בתהליך של עיבוד מחדש, יש להקדיש תשומת לב רבה להגנה על סרט פסיבציה על פני השטח, ויש לנקוט אמצעי זהירות קפדניים להתנגשות, פלדת פחמן כריכה או קלע, קשר עם סוגר מלגזה, אחסון מקומי, השריית ביוב וכו '.


לפני הלידה יש לנקות את צינורות הנירוסטה על ידי תהליכים מיוחדים כמו כבישה חומצית לפירוש, פסיבציה או ליטוש אלקטרופולין להסרת עור תחמוצת, יוני ברזל ושאר דברים זרים על פני השטח כדי להשיג משטח קהה. המשטח הכימי האינרטי והבוטה הנוצר באופן טבעי על פני צינור נירוסטה נקי באוויר או בסביבה המכילה חמצן אחר הוא הערובה הבסיסית להתנגדות בפני קורוזיה של צינור נירוסטה.