יישום פלדת אל-חלד

נירוסטה הוא חומר רב תכליתי. השימוש הראשון עבור סכו ם שהיא בקרוב מצאה את דרכה לתוך התעשייה הכימית בשל מאפייניו בפני קורוזיה. עמידות בפני קורוזיה היום הוא עדיין בעל חשיבות רבה, לאט חזה בהתמדה מאפייני מכני של החומר הם להיות שזיהיתי. . זה חומר זה שומר על למצוא את דרכו לתוך יישומים חדשים על קרוב מדי יום הבסיסים. להלן תמצאו מספר יישומים בו פלדת אל-חלד הוכיחה את עצמה דרך שנים רבות של שירות אמין.

סכו ם וכלי מטבח

היישום פלדות הידועה ביותר היא כנראה סכו ם וכלי מטבח. השימושים סכו ם הטובים הופק במיוחד 410 ו- 420 עבור סכינים ו כיתה 304 (18/8 אל חלד, 18% כרום 8% ניקל) עבור כפות ומזלגות. ציונים שונים נעשה שימוש כגון 410/420 יכול להיות מוקשה, מחוסמת כך להבי הסכין ייקח קצוות חדים, ואילו רקיע יותר 18/8 נירוסטה הוא קל יותר לעבוד, ולכן מתאים יותר עבור אובייקטים בעלי לעבור רבים בעיצוב, מרוט וגריסה תהליכים.

כימיקלים, עיבוד, תעשיות נפט וגז

כנראה הענפים התובעניים ביותר המשתמשות פלדות הם כימיים, עיבוד תעשיות שמן & גז יצרו שוק גדול עבור מיכלי נירוסטה, צינורות, משאבות ושסתומים. אחד הסיפורים העיקריים להצלחה הראשונה נירוסטה 304 היה האחסון של חומצה חנקתית שתדללו כפי שהוא יכול לשמש בסעיפים רזה היתה חזקה יותר מאשר חומרים אחרים. דרגות מיוחדות אל חלד פותחו כדי שיהיה גדול יותר בפני קורוזיה מגוון רחב של טמפרטורות שונות. אלו משמשים התפלה, בשפכים, oilrigs בחו ל, הנמל תומך וספינות מדחפים.

ייצור חשמל


פלדות וסגסוגות בפני קורוזיה אחרים נמצאים בשימוש נרחב תעשיית הדור כוח למאבק קורוזיה, במיוחד בטמפרטורות גבוהות. בפרט משמשות סגסוגות ניקל לכוח בטמפרטורה גבוהה, עמידות חמצון מאובנים מתודלק תחנות כוח. סגסוגות ניקל, פלדות אל-חלד אחרים משמשים גם בהרחבה הארובה גז desulfarization יחידות.
תעשיית אנרגיה גרעינית משתמשת גם כמויות גדולות של נירוסטה, לעיתים קרובות שצוין עם תוכן קובלט נמוך, הן כוח הדור והקרנות הסגר. מיוחד רפפות איוורור פירים נעשים, אשר נועדו לשמש במקרי חירום, תאטום את הצמחים במשך שנים במידת הצורך. קיטור וטורבינות גז להשתמש נירוסטה בגלל שלה וקורוזיה התנגדות וחום איכויות התנגדות.

ייצור מזון

גם כמויות גדולות של פלדת אל-חלד משמשים ייצור מזון ואחסון. הציונים הנפוצות ביותר הן 304 316. באופן כללי, 304 הוא בעצם סוס עבודה בכיתה בזמן 316 משמש בסביבות חריפות יותר. פרווה סיבה חשובה באמצעות פלדות אינו כל כך corrosiveness את המזון עצמו, כמו גם העובדה כי השימוש נירוסטה מאפשרת ניקוי מהיר יותר ויעיל יותר. לדוגמה בגלידה ייצור 316 צוין כך חזק אנטי בקטריולוגית וניקוי מערכות השטיפה יכול לשמש. אחד היתרונות הגדולים של פלדת אל-חלד הוא כי היא מעניקה טעם למזון זה בא במגע עם.

אדריכלות, בנייה ובנייה

אדריכלות, בנייה ובנייה הוא שוק הולך וגדל ככל מבנים מודרניים רבים להשתמש פלדות חיפוי גגות, חזיתות. דבר נוסף הוא כי עלות תחזוקה נמוכה ומאפיינים אנטי וונדלי של נירוסטה מספק שוק גדל והולך של תחבורה ציבורית, מכונות הכרטיסים וריהוט רחוב. פלדות משמשים למטרות בנייה, גם כן. כאשר בטון מזוין הראשון התחיל לשמש נחשב כי פלדה הפחמן בשימוש לא חלודה כמו מלט, נגזר מן הסתם אבן גיר אלקליין. אולם, כל הזמן באמצעות מלח חצץ על גשרים ניתן לשנות ה-pH חומצי ובכך חלודה הפלדה אשר מתרחב, סדקים בבטון. בר חיזוק פלדה אל חלד, למרות בתחילה יקר, מוכיחה את עצמה יש מאפייני התמחיר מחזור חיים טוב מאוד.

יישומים רפואיים

במיוחד נקי נמס אל חלד משמש עבור שתלים רפואיים והירכיים מלאכותי. כמות גדולה של ציוד רפואי - כגון מיטות אורתופדיות, ארונות, מכונות בדיקה - הוא עשוי כסטנדרט מ נירוסטה בגלל בסגולותיו היגייני, קל לנקות. חברות התרופות להשתמש נירוסטה עבור הגלולה funnels, hoppers, צנרת קרמים ופתרונות.

כלי רכב

מכוניות עושים שימוש גדל והולך של פלדת אל-חלד, בעיקר עבור מערכות פליטה (כיתה 409) של ממירים קטליטיים, אלא גם למטרות מבנית. עם תשומת לב גדולה יותר נעשים להשגת עלויות תחזוקה נמוכה לטווח ארוך, פחות השפעה סביבתית ודאגה גדולה יותר עם עלויות מחזור החיים, השוק של פלדת אל-חלד ממשיכה להשתפר.