מהו צינור נירוסטה דופלקס

פלדת דופלקס נקראת גם פלדת דופלקס. פלדה המורכבת משני שלבים של מטריצת מרטנסיט או אוסטניט ופריט. באופן כללי, הפלדה המורכבת ממבנה של פריט ואוסטניט נקראת נירוסטה דופלקס, והפלדה המורכבת ממבנה פריט ומרטנזיט נקראת פלדת דופלקס. בשל המאפיינים של מבנה דו-פאזי, נירוסטה הדופלקס היא בעלת היתרונות הן של נירוסטה פרטית והן מפלדת אל-חלד austenitic, באמצעות בקרה נכונה של ההרכב הכימי ותהליך הטיפול בחום. הוא משלב את הקשיחות והיתוך המצוינים של נירוסטה austenitic עם חוזק גבוה ועמידות בפני קורוזיה בלחץ כלוריד של נירוסטה ferritic, מה שהופך את נירוסטה הדופלקס למעולה Can, כחומר מבני הניתן לריתוך, מתפתח במהירות.


צינור נירוסטה דופלקס בעל ביצועי ריתוך טובים. בהשוואה לפלדת אל חלד ferritic ופלדת אל חלד austenitic, היא אינה דומה ל- HAZ של פלדת אל חלד ferritic, בגלל גסות התבואה, הקשיחות הפלסטית מצטמצמת מאוד, וגם לא כמו נירוסטה austenitic, היא רגישה יותר לריתוך סדקים חמים.


המאפיין העיקרי של נירוסטה דופלקס הוא שחוזק התשואה שלה יכול להגיע ל 400-550 מגפ"ס, שהוא כפול מזה של נירוסטה רגילה, כך שהוא יכול לחסוך חומרים ולהפחית את עלות ייצור הציוד. בהיבט של עמידות בפני קורוזיה, במיוחד במצב של סביבה בינונית גרועה (כמו מי ים, תכולת יון גבוהה של כלוריד), ברור כי עמידות בפני קורוזיה, עמידות בפני קורוזיה של נקיק, עמידות בפני קורוזיה וביצועי עייפות קורוזיה של נירוסטה דופלקס הם כמובן עדיפים על זו של פלדת אל-חלד austenitic רגילה, אותה ניתן להשוות עם פלדת אל-חלד austenitic מסגסוגת גבוהה.


בשל היתרונות המיוחדים שלו, צינור נירוסטה דופלקס נמצא בשימוש נרחב בציוד פטרוכימי, ציוד לטיפול במי שפכים, צינורות נפט וגז, מכונות לייצור נייר ותחומים תעשייתיים אחרים. בשנים האחרונות נעשה בו שימוש גם בתחום מבנה נושא הגשר, שיש לו סיכוי פיתוח טוב.